ŚWIĘTOKRZYSKI PORTAL EWE

REGIONALNA BAZA WIEDZY

Home » Krąg Innowacji » Katalog Usług » Modele/Przeglądy energetyczne

 

 

Jeśli zarządzanie energią w Państwa przedsiębiorstwach ograniczone jest do kontrolowania kosztów energii i ich zbieżności z budżetem na dany okres, zapraszamy do skorzystania z usług które pozwolą Państwu poznać inne metody analizy zużycia energii i obniżyć koszty. Poniżej przedstawiono przykładowy wykres profilu wykorzystania energii w poszczególnych dniach tygodnia, który pozwala firmie w sposób bardzo szczegółowy zobrazować zużycie energii w poszczególnych godzinach czy też zweryfikować poziom mocy zamówionej do rzeczywistej wielkości zapotrzebowania na moc. Dzięki bieżącej kontroli zużycia energii można podejmować odpowiednie działania w przypadku wystąpienia niepożądanego zużycia energii.

Usługi:

Przegląd energetyczny wraz z identyfikacją miejsc znaczącego zużycia energii polega na analizie stanu gospodarki energetycznej przedsiębiorstwa, w szczególności obejmującej obszary problemowe w celu identyfikacji możliwości poprawy wyniku energetycznego ze wskazaniem konkretnych rozwiązań i technologii służących poprawie wykorzystania energii.

Model optymalizacji zarządzania energią  obejmuje przygotowanie zaleceń dotyczących  utworzenia systemu zarządzania energią w przedsiębiorstwie zgodnie oraz przekazanie aplikacji do zarządzania energią. Aplikacja pozwoli firmie na wykrywanie nieefektywności poprzez monitorowanie, zarządzanie i raportowanie tendencji występujących w zużyciu energii.

 

Do kogo kierowane są usługi:

  • Przedsiębiorstwa mikro, małe i średnie które posiadają siedzibę bądź formalnie wyodrębnioną jednostkę (filię, oddział) na terenie Województwa Świętokrzyskiego
  • Przegląd energetyczny dotyczy przedsiębiorstw, w którym średnie roczne koszty zużycia energii mieszczą się w granicach od ok. 50 000 PLN do ok. 800 000 PLN brutto, a wielkość budynków przedsiębiorstwa do ok. 10 000 m².
  • Model optymalizacji zarządzania energią dotyczy przedsiębiorstw, w którym została wykonana usługa przeglądu energetycznego w ramach projektu

 

Szczegółowe informacje:

Monika Dorosz – tel. 41 34 32 918 (przegląd energetyczny, model optymalizacji zarządzania

1W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.